Milyen egy erős mozgalom? - A Közélet Iskolája képzése
Bár már a korlátozások enyhültek a koronavírus miatt, a Közélet Iskolája képzései egyelőre még mindig online zajlanak. Legújabb kurzusuk témája az erős mozgalmak és a társadalmi- politikai hatalom. A háromnapos online képzés keretein belül olyan kérdések fognak előkerülni, mint hogy:
- A jelenlegi magyar politikai helyzetben mi kell a változáshoz?
- Mik a megnyerhető ügyek és hogyan tematizáljunk egy problémát?
- Mitől igazán erős egy társadalmi mozgalom?
- Mit tanulhatunk magyar és kelet-európai példákon keresztül a társadalmi változásról?
Továbbá szó lesz arról, hogy melyek lehetnek a hatalom formái és hogyan alakíthatók ezek a nyomásgyakorlás eszközeivé. A képzés során a résztvevők összekötik az elméleti anyagot a gyakorlati példákkal, és ezen keresztül megtanulnak arról gondolkodni, hogy a különböző mozgalmak és szervezetek hogyan használhatják fel tudatosabban és előre kidolgozott stratégiák mentén a hatalmukat fontos ügyekben.
A szervezők azt írják, hogy olyan önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várnak, akik a társadalmi igazságosságért, a nemek egyenlőségéért, a valódi demokráciáért, a környezet védelméért, a helyi lakosok vagy munkavállalók jogaiért vagy bármely kisebbségi csoport érdekeiért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai.
A képzést tartják:
Fernengel Ági: Szociológus, a Közélet Iskolája szakmai veztője és képzője. Korábban a Hallgatói Hálózat aktivistája és más oktatási tüntetések szervezője volt. Kritikai társadalomelmélettel, és állampolgári és politikai oktatással foglalkozik. A Deviszont Közösségi Tér társalapítója, ami újszerű állampolgári oktatási és kritikai pedagógiai program szakközépiskolásoknak.
Szarka Alexandra: Szociális munkásból lett aktivista, közösségszervező. A Város Mindenkié csoport tagjaként több éven keresztül szervezett érdekvédelmi kampányokat, az Utcáról Lakásba! Egyesület munkatársaként pedig kommunikációs és közösségi adománygyűjtő kampányokat. Jelenleg a Civil Kollégium munkatársa és a Deviszont Közösségi Tér társalapítója és neveléstudomány szakon tanul az ELTE-n.
A képzés háromnapos lesz – június 6.; június 8.; június 10. – és a zoom-on keresztül lesz megtartva. Jelentkezni május 29-ig lehet! További részletekért kövessétek a képzés facebook eseményét, vagy olvassátok el a Közélet Iskolája weboldalán a kurzus leírását!
kép forrása: Közélet Iskolája weboldala